czwartek, 12 maja 2011

Peruwiański „humor”

Opuściłyśmy Cuzco, choć być może jeszcze tam wrócimy (trasa naszej podróży po Peru jest skomplikowana, więc powrót do tego miasta nie jest wykluczony). Na pamiątkę zachowałyśmy dwa zdjęcia, które rozbawiły nas do łez.

Poniżej centrum stomatologiczne imienia Jana Pawła II prowadzone przez dr Izraela X. Goła laska na plakacie uzupełnia jedynie perfekcję tej kompozycji :-)

 
Po przyjeździe naszych przyjaciółek, Magdy i Hani, wybrałyśmy się na ceviche (danie z surowej ryby marynowanej w soku z limonki – więcej o peruwiańskiej kuchni innym razem). Mała, lokalna knajpka oferowała zestaw dań dla czterech osób o wdzięcznej nazwie … orgia. Po konsumpcji otrzymałyśmy rachunek "jedna orgia, cztery piwa". Gdziekolwiek teraz jemy, oczekujemy co najmniej takiej oferty :-)

 

1 komentarz:

  1. Czy teraz wieduszczym (językowo) jest Justynka? Portugalski jest tylko w Brazylii ? Czy sie mylę? Czy jest na tyle hiszpańskopodobny, że Justyna też da sobie radę? Paulinko - Twoja pamięć o koncie internetowym była trafna. jesteś wspaniała!! Czy byłyście w Boliwii, a Paragwaj? Co będzie z Brazylią. boję się o te kraje, że je ominiecie skoro tyle uwagi poświęcacie Peru!
    Przecież musicie zobaczyć Amazonię!!! Jesteśmy z Wami!!! TP.

    OdpowiedzUsuń